Çeşmeden çamur akıyor...

17.03.2021 - Çarşamba 09:01

Adana’nin bazı mahallelerinde vatandaşlar şehir şebekesinden akan çamurlu su ile şaşkına döndü. Çamur akan çeşmenin başında saatlerce bekleyen vatandaşlar buna rağmen çamurlu suyun akmaya devam ettiğini dile getirerek, Adana Büyükşehir Belediye Belediye Başkanı Zeydan Karalar'a tepkilerini dile getirdiler.

Adana'da son zamanlarda sıklıkla yaşanan ve saatlerce süren su kesintileri, vatandaşı isyan ettirdi.
Adana'da özellikle kış aylarında yağmur sonrası çeşmelerden çamurlu su aktığı görüldü.

Adana’nın Merkez Seyhan ilçesinde yağmurdan sonra çeşmelerden akan çamurlu suları görenler şok oldular. Çeşmeden akan çamur vakasının yağmurdan sonra Neredeyse Adana'nın merkez tüm ilçelerine bağlı mahallelerinde görüldüğü aktarıldı.

Çeşmeden akan suyun bırakın içilmesini temizlik yapılması bile imkansız.

Su şebekesine karışan yağmur suları çeşmelerden çamur olarak akıyor. Adana'nın neredeyse bütün merkez ilçe mahallelirinde aynı sorun yaşanıyor.

Çeşmeden akan çamurlu suyu bir plastik şişeye doldurarak fotoğrafını gazetemize gönderen vatandaş, şunları aktardı: Pandemi günlerinde bu konuyla alakalı zorluk çekiyoruz. Dün gece yağmur yağdı ve sabah çeşmeleri açtığımızda saatlerce çeşmelerimizden çamur aktı. Bu akan su ile ne duş alınır ne makineler çalıştırılır. Kış vakti, hem de Covid-19 gibi bir hastalıkla savaşırken bu tür görüntüler hiç hoş değil. Suyun parasını isterken kimse mağdur oldunuz, faturalarda kolaylık yapacağız demiyor” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

Adana'da, yeterice temiz olmayan içme sularının çeşitli bağırsak hastalıklarına davetiye çıkarttığını belirten vatandaşların bu şikayetlerini, uzman doktorlar da doğruladığı aktarılar.

YORUM YAZ