RX İstanbul Dijital Serisi 1 milyon izlemeye ulaştı!

02.06.2021 - Çarşamba 01:40

Pandemi süreci müzisyenleri ve müzik severleri derinden etkiledi. Lokal DJ'lere destek veren ve pandemi süreci boyunca elektronik müzik severlerleri yalnız bırakmayan şehrin elektronik müzik markası  RX İstanbul, evlere kapalı kaldığımız pandemi gecelerinde gerçekleştirdiği dijital yayınlarla ülkemiz elektronik müzik sanatçılarını müzik severlerle buluşturmaya devam etti!

 

İstanbul underground kültürünü elektronik müzikle sentezleyerek kitlelerle buluşturan RX İstanbul, açık olduğu iki sezon süresince global ve lokal elektronik müzik sahnesinin en yetenekli isimlerini kabininde ağırladı. Şehirdeki binlerce dans severi ülkedeki eşsiz ses sistemi ile sabahın ilk ışıklarına kadar ağırlayan RX İstanbul müziğe ve dansa pandemide de ara vermedi. Lokal Djlerin yer aldığı  performanslar elektronik müzik tutkunlarının evlerini dans pistine çevirdi ve  evde kaldığımız günlerde hem müzisyenlere dem de müzik severlere destek oldu. Pandemi öncesi dönemde olduğu gibi pandemi sürecinde de hafta sonlarında kulübün YouTube kanalı olan RX istanbulda gerçekleşen elektronik müzik yayınları bu güne kadar 1 Milyondan fazla kez izlendi ve evlerinde dans etmek siteyen müzik severler tarafından izlenmeye devam ediyor. 

Geçtiğimiz yılın Ekim ayından bu yana Elektronik müzikseverler için Cumartesi gecelerinin vazgeçilmezi olan olan RX İstanbul, stüdyosunda toplam 52 lokal Dj'i ağırladı. 52 DJ toplam 109 saatlik performans sergiledi ve bu 109 saatlik performans  1 Milyondan fazla izlenmeye ulaştı. Fiziki mekanlarda katılmaya alışık olduğumuz sezon kapanış performansı ise bu Cumartesi gece yarısı Procombo ve Blotto performanslarıyla gerçekleşiyor.

 Kesintisiz müzik deneyimi sunmak ve zor durumda olan müzik emekçilerine ve müzikseverlere destek olmak üzere yola çıkan RX İstanbul, DJ’lerine finansal olarak destek olmaya devam ederken yayınlarına reklam ya da sponsor almadı. 

Şehrin elektronik müzik mekanı RX İstanbuldan haberdar olmak için sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın!

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ